Suomen Sukututkimusseura viettää koko vuoden 100-vuotisjuhlaansa. Siihen liittyen vietetään 18.-19.3.2017 molempina päivinä klo 9.00-16.30 Suku 2017-tapahtumaa Kandidaattikeskuksessa Otaniemessä, os. Otakaari 1. Espoo. Vapaa pääsy. Tapahtumassa on sukututkimusnäyttely, sukukirjojen myyntiä ja paljon mielenkiintoisia luentoja. Paikalle pääsee bussilla Helsingistä Kampin linja-autoasemalta. kts. https://aikataulut.reittiopas.fi/pysakit/fi/

Myös Kirsti Kutvonen on paikalla molempina päivinä myymässä Itkosten sukukirjoja Keravan Seudun Sukututkijat r.y:n osastolla. Nyt kannattaa tulla ostamaan kirjoja valmistujille, ylioppilaille ja merkkipäiviä viettäville sukulaisille. Säästyy näin postimaksustakin.

Messutarjouksena Itkosten III-kirjan hinta on 50 euroa vain 18-19.3.(normaali hinta 60 euroa),  I-kirjan hinta 10 euroa, II-kirja 5 euroa, kaikki yhteensä 65 euroa, käteismaksu.

Tapaamisiin Otaniemessä!